Vlasový Styling

 

Stylingové triky:
Větší objem v zadní části hlavy

Objem v horní a zadní části hlavy zvládne každý!
Samozřejmě se může stát, že to se zvětšováním objemu vlasů v horní a zadní části hlavy přeženete. Ale žádný strach – vytvořit přirozený vzhled není tak těžké.
Setkáváte se s tím znovu a znovu. Zepředu vypadají vlasy skvěle, ale vzadu je účes plochý. Tento nedostatek v zadní části hlavy se však stane minulostí, jestliže k vytvoření úžasného objemu „nahoře a vzadu“ vyzkoušíte následující tipy.
Zadní strana vaší hlavy má dokonalý tvar a vaše vlasy jsou dokonale objemné a zdravé. Je-li tomu tak, již dále nečtěte. Je ale možné, že se vaše vlasy na temeni hlavy rozdělují a odhalují více pokožky, než mají. Pokud se poznáváte, čtěte dále. Několik stylingových triků a správné produkty udrží vlasy na svém místě a pokožku hlavy bezpečně skryjí.
 Osvojte si techniku dokonalého tupírování
  Slehlé vlasy potřebují trochu pomoci, aby se napřímily a vytvořily krásný účes. Rychlou pomoc přináší tupírovací hřeben. Tupírování je ještě šetrnější, když použijete speciální tupírovací kartáč s přírodními štětinami. Nikdy však nezapomeňte: S tupírováním horní vrstvy vlasů to nepřehánějte!. Na hlavě by vám vznikl jen neupravený chomáč „cukrové vaty“. Výsledek bude mnohem lepší, když prameny krycích vlasů nadzvednete a mírně natupírujete jen vlasy pod nimi. Pak je lehce přestříkněte lakem a krycí vlasy sčešte zpět. Finální účes opět zafixujte lakem a hotovo!
 Dejte vlasům správný směr                                                                                                                                                                                                         Zadní část hlavy bude během okamžiku vypadat skvěle, jestliže vlasy upravíte s pomocí kulatého kartáče nebo velkých natáček se suchým zipem tak, že jednotlivé prameny šetrně zpevníte. Pro důkladnější zpevnění naneste ke kořínkům dvou nebo tří pramenů vlasů v horní části hlavy malé množství pěnového tužidla nebo lotion pro fénování vlasů a natočte je na kulatý kartáč nebo na natáčky. Vezměte fén a natočené prameny několik minut zahřívejte proudem teplého vzduchu. Pak je nechte pět minut chladnout a nakonec kartáč či natáčky opatrně sejměte. Než vlasy šetrně překartáčujete, nechte je ještě znovu krátkou chvíli chladnout.. Potřebujete-li větší zpevnění, vlasy lehce přestříkněte u kořínků.
 Melír ve vlasech dělá dojem                                                                                                                                                                                                   Požádejte svého kadeřníka, aby vám na vlasech v horní a zadní části hlavy vytvořil jemný melír. Se šikovnou kamarádkou to zvládnete i doma. Povrch zesvětlených pramínků je drsnější, takže vlasy nemají takovou tendenci plihnout. I takto vytvoříte dojem hustých vlasů s objemem.
 I méně může být více aneb pracujte s tím, co máte.

Není snadné vytvořit dojem dokonalého tvaru a dostatečného objemu, když máte vlasy řídké nebo jemné. Dodat větší objem jim však mohou příčesky například zapletení prodlužovacích pramínků. Při této metodě se k stávajícím vlasům připevní pramínky pravých vlasů. Můžete také vyzkoušet připínací pramínky. V takovém případě se pramínky pravých či umělých vlasů připevňují pod krycí vrstvu vlasů v horní a zadní části hlavy pomocí sponek. Takto vytvoříte ideální tvar hlavy, zejména pro účesy s ohonem. Při pohledu z profilu dodají příčesky dokonalý tvar také mikádům sahajícím k bradě.
 Sestřihy a proporce
 Objem v horní a zadní části hlavy je obtížné vytvořit v případě, pokud jsou vlasy již velmi dlouhé a tedy i těžké. Váš kadeřník však jistě zná spoustu triků, s jejichž pomocí lze vytvořit dojem většího objemu i na vlasech sahajících k ramenům.
 Nejlepším způsobem, jak vytvořit krásný objem vlasů v horní a zadní části hlavy, je stupňovitý nebo odstupňovaný sestřih. Je jasné, že kratší a lehčí vlasy budou objemnější. Dojem většího objemu vytvoří rovněž kratší podpůrné vlasy. Špičkoví vlasoví stylisté / kadeřníci umí vytvořit tuto podpůrnou vrstvu pod krycí vrstvou vlasů s pomocí speciálních nůžek. Nutno však dodat, že tato technika nemá kýžený efekt, pokud se použije u řídkých vlasů. U kratších mikád hrají klíčovou roli také proporce účesu. Úzká uhlazená část vlasů okolo vlasového porostu na krku dá vyniknout elegantní objemnější horní vrstvě vlasů.
 Účesy s velkým objemem

                                                                                    
Více objemu u kořínků vlasů

Pět tipů pro více pružnosti a objemu u kořínků vlasů. S jejich pomocí získají vaše vlasy viditelně větší objem.
Objem u kořínků vlasů: Rovné, ale nikoli zplihlé!

Rovné a lesklé – právě takhle chcete, aby vypadaly vaše vlasy. Zároveň byste si však přáli, aby byly u kořínků pružné a měly objem. Jsou tyto dva požadavky neslučitelné? Vůbec ne! Stačí, když vyzkoušíte našich pět tipů pro více objemu u kořínků.
Jak vytvořit dostatečný objem i lesklou a rovnou strukturu vlasů.

„Přejete si fénováním narovnat vlasy?“ Mějte se na pozoru! Mnoho kadeřníků vám nejprve položí tuto otázku a poté svůj slib začnou plnit, ale jste si opravdu jisti, že přitom berou na vědomí tvar vaší hlavy a strukturu vlasů?
 Pramen po prameni natahují vlasy přes kulatý kartáč. Vaše vlasy jsou pak samozřejmě rovné jako nikdy předtím, ale jen zplihle visí dolů. To však většina z nás ze zjevných důvodů neocení. Tato technika nám totiž bude lichotit jen tehdy, máme-li velmi husté, silné vlasy a klasický tvar hlavy. Všichni ostatní by měli raději chtít posílit objem vlasů u kořínků. 
Jak na to: 
Tip číslo 1: Správné množství stylingových přípravků
K vytvoření objemu u kořínků se používají pěnová tužidla, lotion či tonika pro fénování vlasů. Důležité: Pěnového tužidla postačí množství o velikosti golfového míčku; vody pro fénování vlasů postačí množství odpovídající šesti až sedmi stříknutí. Větší množství by mohlo vlasy slepit. Tyto stylingové přípravky fungují nejlépe, když je do vlasů včešete od hlavy až do úrovně uší pomocí hřebene nebo kartáče. 
Tip číslo 2: Trik se studeným vzduchem
Fén se nepoužívá pouze k foukání horkého vzduchu na vlasy. Využít můžete i vzduch studený. Tato fáze je důležitá, protože vytvořený objem zafixuje. Proto byste nejprve měli prameny vlasů natahovat přes kartáč a foukat na ně teplý vzduch. Poté vlasy na kartáč natočte a ochlaďte je proudem vzduchu studeného. Ponechte kartáč ve vlasech několik minut. Na vlasy sahající k bradě a delší doporučujeme používat kulatý kartáč o průměru alespoň šest centimetrů. Použijete-li kartáč s menší hlavou, vytvoříte namísto objemu spíše lokny.

Tip číslo 3: Učešte si pěšinku jinaK.Vlasy si zvyknou na mnoho věcí, včetně stále stejné pěšinky, ale právě tam, kde si ji češete, mají tendenci slehávat. Dbejte tedy na to, abyste účes čas od času trochu obměnili a pěšinku si pro změnu učešte na druhé straně. Vlasy se pak u hlavy znovu postaví a vytvoří u kořínků vlasů více objemu. U delších vlasů funguje skvěle následující trik: Použijte měkkou textilní gumičku a čerstvě umyté, stále ještě vlhké vlasy stáhněte do ohonu vysoko na temeni hlavy. Po několika hodinách vlasy rozpusťte. Výsledkem bude plný objem u kořínků a váš spokojený úsměv před zrcadlem.

Tip číslo 4: Vytváření iluzí / Trik s tupírováním
Tupírování je lety prověřená „nouzová“ metoda, jak vlasům přidat na objemu u kořínků. Pochopitelně nechcete vypadat jako načepýřený vrabčák. Aby k tomu nedošlo, nezačínejte vlasy divoce tupírovat od horní vrstvy na temeni hlavy. Náš tip: nejprve uchopte horní vrstvu vlasů a upevněte ji na temeni hlavy ji. Poté můžete pomocí hřebenu s jemnými zuby velmi mírně natupírovat vlasy pod ní. Horní vrstvu vlasů pak sčešte zpět na místo a vše zafixujte velmi malým množstvím laku na vlasy. Výsledek je skvělý - a jakým trikem jste ho dosáhli, víte jen vy a zrcadlo.
Tip číslo 5: Ochrana stylingu
Dokonalým završením účesu s objemem je lak na vlasy. Zapomeňte však na to, že byste při nanášení nádobku drželi nad hlavou. Vytvořili byste si helmu a jemné vlasy byste mohli až příliš zatížit. Mnohem účinnější je zvedat jednotlivé prameny horních vlasů a lak aplikovat ze strany ke kořínkům.


Snadný a rychlý styling – úprava vlasů, když není čas


Ve spěchu jsme stále – ať je to brzy ráno nebo mezi prací a večerní schůzkou. Přesto potřebujeme, aby naše vlasy vypadaly skvěle. Prozradíme vám pět triků pro skvělý účes bez mytí vlasů, bez zdlouhavého fénování i bez komplikovaného stylingu.

Tip číslo 1: Skoro jako nové a čerstvě umyté
Vypadají vaše vlasy stále ještě skvěle, ale u kořínků se již projevují známky mastnoty? Zachovejte klid! Existuje i jiné řešení, než umytí vlasů šamponem: do vlasů u hlavy vetřete malé množství stylingové pěny s obsahem alkoholu a pak vlasy s pomocí kartáče vyfénujte. Krátké vlasy u hlavy lze při fénování nadzvedávat pomocí prstů. Alkohol obsažený v pěně pro vysoušení vlasů je mírně vysuší, což je v boji proti mastným vlasům u kořínků žádoucí. Dalším řešením je oběma rukama do pokožky jemně vmasírovat trochu dětského zásypu nebo tělového pudru. Poté je třeba vlasy důkladně prokartáčovat, aby se z nich odstranily šedivé zbytky pudru. Pudr má savý účinek a zanechá vaše vlasy téměř jako čerstvě umyté.
 
Tip číslo 2: Zkrocení divokých vlasů
Prvním ranním pohledem do zrcadla zjistíte, že vám vlasy trčí do všech stran. Vůbec nechápete, jak takové vrabčí hnízdo vůbec mohlo vzniknout. A to je výzva! Jednoduše na vlasy nastříkejte trochu stylingové lotion; v případě dlouhých suchých vlasů použijte bezoplachový balzám ve spreji. Poté vlasy upravte velkým kulatým kartáčem. Namísto stylingové lotion nebo bezoplachového balzámu můžete použít obyčejnou vodu z kohoutku. Tato metoda funguje v každém případě. Abyste si vlasy nenavlhčili příliš a nemuseli trávit dlouhý čas jejich vysoušením, je nejlepší je navlhčit tak, že je od kořínků ke konečkům pročešete mokrým hřebenem. Mezi jednotlivými tahy hřeben namočte pod tekoucí vodu.
 
Tip číslo 3: Nahřáté natáčky
Ztratily vaše vlasy přes noc pružnost a nyní na hlavě jen leží? Nahřáté natáčky jim vdechnou nový život a zvětší jejich objem téměř v mžiku. Suché vlasy jednoduše natočte na nahřáté natáčky a nechte je chvíli vychladnout, mezitím si můžete vyčistit zuby nebo uvařit ranní kávu. Za deset minut můžete natáčky sejmout. Vychladlé vlasy krátce překartáčujte a v případě potřeby je lehce přestříkněte lakem na vlasy. Hotovo!
 
Tip číslo 4: Oživení vzhledu krátkých vlasů
Potřebujete rychle oživit vzhled, který jste si vytvořili pomocí gelu či vosku na krátkých vlasech? Źádný problém! Po dalším gelu však nesahejte, protože pak by vám vlasy ztvrdly jako štětiny. Spíše než dalším gelem upravte vlasy zpět do původního tvaru s pomocí mokrých prstů.
 
Tip číslo 5: Hmotnost versus objem
Pokud jste si dříve vlasy upravili pomocí pěnového tužidla nebo laku na vlasy, měli byste z vlasů tyto produkty nejprve důkladně vykartáčovat. Teprve pak budou vlasy připravené na nové stylingové přípravky. Ponecháte-li ve vlasech příliš velké množství stylingových přípravků, vlasy vám ztěžknou a ztratí lesk.
 

 

Poletující vlasy pod kontrolou
Obtěžují vás poletující vlasy? Pomocí našich triků se zklidní.

Stačí vlasy jen jednou pročesat kartáčem nebo si přes hlavu ve spěchu přetáhnout rolák - a je to tady. Poletující vlasy nevypadají moc hezky a co je hlavní: obtěžují. Naštěstí není nijak složité učinit poletování vlasů přítrž.Poletování vlasů je fyzikální jev. Tření vytváří statický náboj. Během tohoto procesu (též známém pod pojmem „ionizace“) se ve vlasech vytvoří malé kladně nabité částice. Jednotlivé vlasy tak získají kladný náboj a stejné náboje se jak známo odpuzují. V důsledku toho přestanou mít vaše vlasy půvab jako celek. Čím jsou vysušenější a čím více péče potřebují, tím je tento problém horší. Jaký je tedy nejlepší recept na „střapatou hlavu“? Po umytí šamponem na vlasy aplikujte oplachovou či bezoplachovou pečující kúru nebo sprej.
 
Prozradíme vám ještě jeden trik, s jehož pomocí zabráníte v poletování i suchým vlasům. Na dlaně si rozetřete minimální množství vlasového vosku nebo pomády a pak si jimi přejeďte přes dosud nepoletující část vlasů ve vzdálenosti cca 1 až 1,5 cm od hlavy. Výhoda této metody je, že takto zkrotíte neposlušné „rebely“, aniž byste museli nanášet stylingové přípravky na všechny vlasy. Místo vosku či pomády můžete použít i tonikum na konečky vlasů.
 
Poletující vlasy ukázníte i tak, že je pročešete vhodným kartáčem. Kartáče s přírodními štětinami zkrotí vaše vlasy lépe než kartáče se štětinami plastovými, navíc jsou šetrnější. Pokud vám vlasy poletují neustále, nastříkejte na štětiny kartáče trochu laku na suché či namáhané vlasy a vlasy jím pročešte.
 
Poletující vlasy – již nikdy více! Jak se zbavit statického náboje
Nekartáčujte si vlasy ihned po příchodu z chladného prostředí. Po vstupu do vytopené místnosti bude účinek statického náboje obzvláště silný.
 „První pomoc“ ve chvílích, kdy je poletování vlasů na obtíž a nemůžete použít jinou metodu: rozetřete si na dlaně malé množství pleťového mléka a pak jimi velmi jemně přejeďte přes vlasy.
 Kladný elektrický náboj, který je příčinou vlasové „anarchie“, neutralizují k tomuto účelu vyvinuté ionizační vysoušeče vlasů a kartáče.
 Odstupňované sestřihy jsou k poletování vlasů náchylnější než delší a stejnoměrně zastřižené vlasy - ty jsou těžší a nemohou se zvedat tak snadno.

 

 

 

Přechodné účesy: Plusy a mínusy


Dříve nebo později přijde den, kdy vám stále stejný krátký sestřih začne připadat nudný. Možná zatoužíte po dlouhých vlasech, nebo vás začne unavovat prohledávání šatníku. Vybrat totiž vždy takové oblečení a make-up, které se ke krátkým vlasům hodí, aniž byste přitom působily příliš chlapeckým dojmem, vyžaduje zvýšené úsilí a vy můžete zatoužit po ženštějším účesu. My vám pro toto přechodné období prozradíme několik praktických triků.

Za měsíc narostou vlasy přibližně o 1,5 cm. Pokud toužíte po vlasech sahajících k ramenům, musíte se upsat dvaceti měsícům trpělivosti. Zároveň potřebujete kadeřníka, který bude schopen důmyslným střihem vaši motivaci udržovat. A v neposlední řadě je třeba trochu změnit své zvyky týkající se vlasové péče.
 

Správný sestřih
 
Jestliže začínáte s chlapeckým účesem, s mírně delšími krycími vlasy a krátkými, stupňovitě sestříhanými vlasy vzadu, dbejte na to, abyste délku vlasů vzadu vždy přizpůsobily délce vlasů vpředu.
 
Když si chcete nechat narůst delší vlasy, jsou chlapecké účesy dobrým výchozím bodem. Díky stupňovitému sestřihu působí přechodné fáze ležérním dojmem a přijatelné jsou v jakékoli délce.
 
Jestliže toužíte po delším účesu a v současnosti nosíte krátké mikádo, dbejte na to, abyste si konce vlasů nechali čas od času protenčit. Tím se zmenší příliš velký objem vlasů v úrovni uší. Konce řídkých vlasů by se však měly protenčovat jen mírně a s určitou opatrností.
 
Správná péče o vlasy
Velmi krátké vlasy potřebují jen málo péče. Jakmile však vlasy začnou růst, budou péče potřebovat o něco více. Zejména konce delších vlasů v úrovni uší budou po každém mytí šamponem dobře potřebovat na oplachovací kúru. Jakmile zpozorujete roztřepené konečky, měly by se zastříhnout (cca 1 cm) a vlasy po každém třetím mytí šamponem ošetřovat tonikem pro roztřepené konečky vlasů.
 
TIP: Řada celebrit si nechává vlasy prodlužovat nebo zhušťovat. Do vlasů lze však také pohodlně upevnit v obchodech dostupné připínací prameny...